PARANIN EFENDİLERİ OPERASYON YAPIYORLAR

PARANIN EFENDİLERİ OPERASYON YAPIYORLAR

ABD’nin kepenk kapatması hemen dünden bu güne gelmedi. Başbakan Erdoğan’ın “Faiz Lobisi” dediği kesim aynen Obama için de söz konusu ve girişimlerinden bir an olsun taviz vermiyorlar.

Obama'nın karşısına geçip tehdit edercesine “ ya dediklerimizi yaparsınız, yada sonuçlarına katlanırsınız. Olacaklardan da sorumlu olmayız" minvalli sözlerle süre tanıyan isimler meşhur Bankaların CEO’larından başkaları değildir.

Başbakan Erdoğan’ın tabiri ile Faiz Lobisine savaş açan BAŞKAN OBAMA alenen tehdit edilirmiştir!

Türkiye gezi meseleleri ile meşgul edilirken, dışarıda olup bitenlerden habersiz bırakılıyor ve bizleri de içine alan oyunların dışında tutulmaya çalışıyoruz. İşte öyle bir ortamda ABD BaşkanıObama'nın gözünün içine baka baka sözlü tehdide maruz kalıyordu.

Bu tehditten bize ne diyenler olursa, işte Türkiye’nin neden kaybettiği de ortaya çıkmış olur. Türkiye'nin büyümesini engellemek isteyenler ile Obama’ya meydan okuyanlar aynı ailelerin şirketleri değil midir?

Amerika’da başkana Bankaların CEO’ları giderken, içeride onların reklamları, destekleri ile geçimini sağlayan bazı gazete, televizyonların, hatta eğitim kurumları, vakıf, siyasiler ve işadamları Başbakan Erdoğan üzerinden operasyon yapmaya çalışıyorlardı.

 Adı, sanı, unvanı kimseyi aldatmasın bunların. Görünürde Türk. Ancak kimin için çalıştıklarını iyi görmek ve anlamak lazım.

Bu gibi tehlikeli kişilerin varlığını Mustafa Kemal Atatürk Dahili ve Harici Bedbahtlar diyerek yıllar önce hatırlatmış ve uyarmıştır. Bu gibiler para için her şeylerini, ülkelerin dahi feda edebilecek yapıda olurlar.

Onlar güçlü olsun, büyüsün, Türkiye ne olursa olsun.

Son demokratikleşme paketi hakkında konuşulanları bu bağlamada iyi analiz etmek gerek.

Kimin ne söylediğinden çok, söylenilenlerin kime yarar sağladığına dikkat edilmelidir.

Kaybedenle, kaybettikleri ele geçirmek için olmadık yollara başvuruyorlar, dikkatli olmak gerek.

KAHROLSUN ŞERİAT(!) diye bağıranlar şimdi de ŞERİAT GELİYOR diye feryat ettiriyorlar.

Bu gibilerine inanıp aynı söyleme katılanlar da yok değil. Onlara gerçeğin ne olduğunu öğretilmiyor ki...

 

Türkiye üzerinden oynanan oyunları görmek için, ABD, Rusya ve Türkiye’de yaşanana olumsuzlukları birlikte irdelemek gerek. Olayın kaynağı içeri değil, dışarıdadır.

Dış Para babalarının esiri olunmak istenmiyorsa, her söylenilenin, yazılanın doğru olup olmadığını iyi analiz etmek gerekir.

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !