KINAMA KORKUNUN hiç bir şeye faydası yok

 KINAMA

Yaklaşmakta olan Ramazan bayramı dolayısıyla herkesin yaptığı gibi “Bayramınız Mübarek Olsun” afişleri ile hemşehrilerimize kutlama mesajları asılmıştır.

Herkesin afişinden farkı ise hiç bir siyasi ifade ve amblem olmamasıdır.

Bu afişler herkesçe kullanılan yerlere ve diğer afişlerle yan yana asılmıştır.

Bu afişler duvarlara yapıştırılarak kirlilik oluşturan değil, tekrar sökülerek geri dönüştürülen afişlerdir.

Fakat bütün afişler aylarca asılı durmasına rağmen, Ceyhan Kent Konseyi'nce asılan afişler henüz 24 saat bile olmadan saldırıya maruz kalmıştır.

Bu olayın failleri ise asli görevi olan susuzluk, kanalizasyonsuzluk, mezbahanesizlik, imarsızlık (şehrin her yerine patlamaya hazır petrol istasyonları yerleştiren) vs. işlerinde vazifesini yapamayan, başladığı işleri yarım bırakan Ceyhan belediye başkanı Hüseyin sözlü adına yapmaları ise trajikomik bir durumdur.

Ceyhanlı kanaat önderlerinin yüzde 60'ının teveccühüyle oluşturulmuş Ceyhan Kent Konseyi'ne karşı müdahil olduğu halde bu emeline ulaşamayıp başarısız olan sözlü, ne yazık ki içine düştüğü KORKU SENDROMUNU dışarıya tezahür ettirmektedir.

Bu olay gösteriyor ki, Alemdar ÖZTÜRK'le karşılaştığı bütün seçimlerde hezimete uğrayıp kaybeden Hüseyin sözlü, bunun hıncını Ceyhan Kent Konseyi'nin SAVUNMASIZ afişlerinden çıkartma yolunu tutmuştur.

Adana il sınırları içerisindeki, trafik işaretleri, okul duvarları, trafo binaları ve her türlü yapılara en ücra köylere kadar afiş yapıştırarak çevre kirleten bir insanın bu şekilde davranması da çok manidardır.

Diyeceğimiz şu ki;

Herkese serbest olan bu iş biz yapınca yanlış oluyor ise, yazışma yoluyla kendi kurumumuzca indirilmesini sağlayabilirdiniz.

Eğer diğer afişler izinliydi diyorsan, asılmadan önce yatırmaları gereken vergi dekontlarını kamuoyuyla paylaşın.

Aksi taktirde Ceyhanlı'nın gözünde AYIRIMCI ve ÇIKARCI damgası yemeyesin.

KORKUNUN hiç bir şeye faydası yoktur.

Ne ekersen onu biçersin.

İstenildiğinde kendilerinde 24 saat dolmadan talimat verebilecek gücü bulan yetkililer(!), Ceyhan'ın yıllardır çözümünü beklediği, SUSUZLUK, MERDİVENSİZ İTFAİYE, İMAR TALANI, ARSALARIN YOK PAHASINA ELDEN ÇIKARTILMASI, MEZBAHANESİZLİK VS. gibi sorunların çözümü için de aynı yöntemi kullanmalarını ACİLEN tavsiye ediyoruz.

Bu saldırıyı yaptıranlar şunu asla unutmasınlar;

CEYHAN İÇİN EL ELE veren bu insanlar, hiç bir yılgınlığa ve yorgunluğa düşmeden yollarına devam edeceklerdir.

AFİŞLERİMİZİ DİREKLERDEN İNDİREBİLİRSİNİZ AMA CEYHANLI'LARIN GÖNÜLLERİNDEN ASLA!

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !