Embed

ELVEDA EY ŞEHR-İ RAMAZAN!

ELVEDA EY ŞEHR-İ RAMAZAN!

Onbir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif, Allah (CC)’ın Ay’ı olarak kabul edilir.

Çünkü içinde Leyl-i Kadr’i barındırır ki, bu gece (içinde Kadir Gecesi olmayan) BİN Ay’a eşdeğer kılınmıştır. O gün Kur’an-ı Kerim nazil olmuştur.

Ayrı bir manevi haz veren bu mübarek sayılı günlerde, sahur, iftar, teravih gibi tatlı, neşeli bir telaşesi ile insanlara huzur ve eminlik bahşederken getirdiği ve yaşattığı bereketi de inkâr etmemek gerekir.

Yoksulun, miskinin, açın hâli ile hem hâl olundu. Nefislerin dizginlenmesi için gerekli şartlar ortaya konulurken (oruçlulara yaşayarak anlamışlardır ki şeytanlar zincirli), “komşusu aç iken tok yatan bizden değildir” Hadisi Şerif’in manası ve ihtivası daha başka şekilde yaşanarak anlaşıldı.

Nefislerin terbiyesi açlık ile sağlanırken, aslında vücut sıhhat buluyor, beden kendisini formatlıyordu.

Şimdi bizlere elveda diyor Ramazan.

Bir daha hakkıyla yaşamak, görmek dilek ve temennisi ile Ramazan-ı Şerif-i uğurlarken; tüm insanlığın her günü Ramazan gibi olsun inşallah.

Bundan sonraki her günü Milletimizin, Alem-i İslâm’ın huzur, birlik, kardeşlik, şuurlu ve imanlı bir insani birliktelik içinde hayatını idame ettirmesini Alemlerin Rabbi, Mülkün ve Din Gününün Sahibi olan Cenâb-ı Mevlâ’mızdan niyaz ederim.


 

 

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !